Harley Davidson Street Bob x 2, Roller 50ccm x 1 (Nr 7997468)

Harley Davidson Street Bob x 2, Roller 50ccm x 1
Waga
Sztuk
Harley Davidson Street Bob
Długość
236 cm
300 kg
2
Roller 50ccm
Długość
192 cm
97 kg
1
Łączna waga:
697 kg
Dystans
441 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Bad Zwesten

26 paź 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Szlezwik-Holsztyn, Plön

28 paź 2021


Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wyglądają na dość trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Ciężkie - wszakże tylko pozornie. Prawidłowo zamocowany motocykl w 100% przetrzyma drogę bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas transportu na naczepie, konieczne będą 4 pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są jedynie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu i między przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.