Harley Davidson Street Glide (Nr 5152574)

Harley Davidson Street Glide

Marka i model:

Harley Davidson Street Glide

Waga w kg (łączna):

380

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Limburg, Brunssum

Od 15 cze 2020 do 26 cze 2020

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Indiana, Indianapolis

Od 6 lip 2020 do 17 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogie towary, które wyglądają na całkiem trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - wszakże tylko na pozór. Odpowiednio zamocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne będą cztery pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie 2, bowiem dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas drogi, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu i między transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motoru, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.