Harley-Davidson Street Glide (Nr 6651673)

Harley-Davidson Street Glide
Waga
Sztuk
Harley-Davidson Street Glide
Długość
245 cm
361 kg
1
Łączna waga:
361 kg
Dystans
3071 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Irlandia, County Limerick, Limerick

Od 16 cze 2021 do 18 cze 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Od 18 cze 2021 do 20 cze 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogocenne towary, które wydają się ogólnie ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - jednakże jedynie złudnie. Należycie przymocowany pojazd na pewno przetrzyma drogę bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, konieczne będą cztery pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem dwie, bowiem dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się motocykla. Ważne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas jazdy, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.