Harley-Davidson Street Glide (Nr 7619227)

Harley-Davidson Street Glide
Waga
Sztuk
Harley-Davidson Street Glide
Długość
245 cm
361 kg
1
Łączna waga:
361 kg
Dystans
2048 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Palma

Od 10 maj 2021 do 12 maj 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hamburg, Hamburg

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często kosztowne towary, które wyglądają na dosyć trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - jednak tylko pozornie. Poprawnie zamocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas transportu na naczepie, konieczne będą 4 taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą ledwie 2, ponieważ posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu i między przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.