Harley-Davidson Street Glide (Nr 8045213)

Waga
Sztuk
Harley-Davidson Street Glide
Długość
245 cm
361 kg
1
Łączna waga:
361 kg
Dystans
2236 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Stuttgart

Od 27 wrz 2021 do 2 paź 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Od 11 paź 2021 do 18 paź 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często wartościowe ładunki, które wyglądają na na ogół ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - wszakże tylko złudnie. Bezbłędnie przymocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na naczepie, potrzebne są 4 taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą wyłącznie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Ważne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu i między przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.