(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Harley-Davidson Street Glide x 2 (Nr 6889254)

Waga Sztuk
Harley-Davidson Street Glide
Długość
245 cm
361 kg
2
Łączna waga: 722 kg
Dystans 1427 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Podkarpackie, Lubaczów

Od 24 lis 2020 do 25 lis 2020

Adres i termin dostawy

Holandia, Limburgia, Weert

Od 27 lis 2020 do 28 lis 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogie ładunki, które wyglądają na dość trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - chociaż tylko złudnie. Właściwie przymocowany motocykl w 100% przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, obowiązkowe są cztery liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą ledwie 2, bowiem mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach auta oraz między transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.