Harley-Davidson Street Glide x 2 (Nr 7605966)

Harley-Davidson Street Glide x 2
Waga
Sztuk
Harley-Davidson Street Glide
Długość
245 cm
361 kg
2
Łączna waga:
722 kg
Dystans
2462 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Kolonia

Od 30 lip 2021 do 29 sie 2021

Adres i termin dostawy

Turcja, Istambuł, Stambuł

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle drogocenne towary, które wyglądają na na ogół trudne do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - chociaż tylko złudnie. Należycie umocowany motocykl na pewno przetrzyma drogę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, potrzebne są cztery taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą ledwie 2, ponieważ posiadają one szyny udaremniające przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.