Harley-Davidson Street Glide x 4, Harley-Davidson Iron 883 x 3 (Nr 6768455)

Harley-Davidson Street Glide x 4, Harley-Davidson Iron 883 x 3
Waga
Sztuk
Harley-Davidson Street Glide
Długość
245 cm
361 kg
4
Harley-Davidson Iron 883
Długość
219 cm
247 kg
3
Łączna waga:
2185 kg
Dystans
1353 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

25 lip 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Kolonia

27 lip 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogie towary, które wydają się ogólnie trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - aczkolwiek jedynie pozornie. Bezbłędnie umocowany pojazd w 100% przetrwa trasę bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, niezbędne będą cztery liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są ledwie dwie, ponieważ mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przetransportować jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.