Harley-Davidson Ultra Limited (Nr 6510659)

Harley-Davidson Ultra Limited
Waga
Sztuk
Harley-Davidson Ultra Limited
Długość
260 cm
400 kg
1
Łączna waga:
400 kg
Dystans
6812 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Alaska, Anchorage

Od 20 cze 2021 do 9 lip 2021

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Teksas, Laredo

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często cenne ładunki, które wydają się ogólnie niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - chociaż jedynie na pozór. Dobrze umocowany pojazd w 100% przetrwa transport bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, konieczne będą cztery pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą zaledwie 2, ze względu na fakt, że dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu i między transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Można zawsze wypytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.