Harley-Davidson Ultra Limited (Nr 6510671)

Harley-Davidson Ultra Limited
Waga
Sztuk
Harley-Davidson Ultra Limited
Długość
260 cm
400 kg
1
Łączna waga:
400 kg
Dystans
6812 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Alaska, Anchorage

Od 20 cze 2021 do 9 lip 2021

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Teksas, Laredo

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wydają się względnie niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - chociaż tylko złudnie. Poprawnie zamocowany jednoślad na pewno przetrwa trasę bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, obowiązkowe są cztery taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są ledwie 2, gdyż posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.