Harley-Davidson Ultra Limited (Nr 7535084)

Harley-Davidson Ultra Limited
Waga
Sztuk
Harley-Davidson Ultra Limited
Długość
260 cm
400 kg
1
Łączna waga:
400 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Kolorado, Colorado Springs

30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Portugalia, Lizbona, Lizbona

29 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogocenne towary, które wydają się całkiem ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - aczkolwiek jedynie na pozór. Odpowiednio zamocowany motocykl na pewno przetrzyma przewóz bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas przewozu na naczepie, obowiązkowe będą 4 pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są ledwie 2, ze względu na fakt, że mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i między transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.