(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-25 14:05

Harley Davidson uzywany

(Nr 2320128)
Harley Davidson uzywany

Marka i model:

Harley Davidson

Waga w kg (łączna):

180.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 821.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to często drogocenne ładunki, które wyglądają na dosyć nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - jednakże tylko na pozór. Prawidłowo umocowany motocykl w 100% przetrzyma trasę bez jednej skazy.

     Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas transportu na naczepie, niezbędne będą cztery taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą raptem dwie, gdyż mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

    Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

     Należy zawsze wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest ryzykowne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

     Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Bremerhaven, Niemcy

Od 5 lut 2018 do 10 lut 2018

Adres i termin dostawy

Monachium, Niemcy

Termin elastyczny