Harley Davison Iron 883 (Nr 7382839)

Harley Davison Iron 883
Waga
Sztuk
Harley Davison Iron 883
Długość
285 cm
240 kg
1
Łączna waga:
240 kg
Dystans
1949 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

Od 1 kwi 2021 do 31 maj 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, Madryt

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wydają się względnie trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - jednak tylko pozornie. Bezbłędnie umocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są jedynie 2, ponieważ dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.