(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Harley fatboy (Nr 4891118)

Harley fatboy

Marka i model:

Harley fatboy

Waga w kg (łączna):

280.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1691.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Monchengladbach

6 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Palma

13 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wydają się na ogół ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - jednakże tylko na pozór. Poprawnie przymocowany pojazd w 100% przetrwa transport bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, potrzebne będą 4 liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są ledwie 2, ze względu na fakt, że mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują również platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niepewne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może wziąć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.