harly Breakout 114 (Nr 4942150)

harly Breakout 114

Marka i model:

Harly Breakout 114

Waga w kg (łączna):

300

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2041.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Bazylea-Miasto, Bazylea

Od 1 maj 2020 do 31 sie 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Área Metropolitana De Lisboa, Lizbona

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często wartościowe ładunki, które wyglądają na względnie niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - aczkolwiek jedynie na pozór. Bezbłędnie zamocowany pojazd na pewno przetrwa drogę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, konieczne są 4 taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem dwie, bowiem posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta i między przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.