(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2017-11-21 14:51

Harwester 1270D

(Nr 2169762)
Harwester 1270D

Marka i model:

Harvester 1270D

Długość [m]:

11

Szerokość [m]:

2.9

Wysokość [m]:

3.8

Waga w kg (łączna):

20000.00

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 72.00 km

Transport maszyn rolniczych

    Przewóz urządzeń uprawnych niejednokrotnie jest przewozem o dużych rozmiarach. Do pojazdów rolniczych zaliczamy kombajny, przyczepy rolnicze, młocarnie, opryskiwacze, zgrabiarki jak i dużo innych. Wielkie urządzenia rolnicze są pojazdami nienormatywnymi. Maszyny te nie są uprawnione samodzielnie jeździć po polskich trasach, ze względu na fakt, że ich wymiar przekracza dozwolone gabaryty zakładane przez przepisy w kraju jak i w UE. Przeszkodę powodować może jeszcze napór osi maszyn uprawnych, który przerasta normy dozwolone dla większości dróg.

Jak przewozi się urządzenia uprawne?

    Do przewozu maszyn i pojazdów rolniczych zazwyczaj stosuje się przyczepy rodzaju jumbo oraz tiefbett. Przewoźnicy oferujący transport maszyn rolniczych posiadają właściwie przysposobionymi lawetami, jakie mogą przetransportować ciągniki rolnicze, których waga jest do kilku ton, jak przykładowo młocarnie. Przewoźnik podejmujący się transportu pojazdu rolniczego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a dodatkowo posiadać odpowiednie uprawnienia, sprzęt branżowy i doświadczenie. W przypadku, jeżeli maszyna przekracza dozwolone normy gabarytami lub ciężarem, wymagane będzie zdobycie odpowiedniego pozwolenia, a dodatkowo potrzebna będzie obecność pilota przy przewozie.

Koszt transportu maszyn rolniczych

    Koszt transportu maszyny uprawnego jest zależna od gabarytów, wagi i sprawności maszyny. Na koszt przewozu wpływa dodatkowo odległość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Ważnym czynnikiem może być również termin transportu.

Adres i termin nadania

Ludwikowo, 62-105, Polska

Od 21 lis 2017 do 24 lis 2017

Adres i termin dostawy

Września, 62-300, Polska

Termin elastyczny