Hayabusa (Nr 6018330)

Hayabusa

Marka i model:

Sizukii

Waga w kg (łączna):

260

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2540.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Brwinów

1 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Sycylia, Katania

2 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wydają się stosunkowo nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - jednak tylko złudnie. Należycie przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma transport bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, konieczne są cztery liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą tylko 2, bowiem dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu i między przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.