(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

hembra labrador retriever de 2 años (Nr 5709094)

hembra labrador retriever de 2 años

Waga w kg (łączna):

23

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Angola, Lunda Południowa, Luanda, Angola

22 lut 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Algarve, Portimão

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy potrzebujemy zlecić przewóz zwierzęcia, dla firm transportowych ważna będzie jego odmiana, ciężar i szczegółowy opis zwierzaka. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie może być zatem schorowane ani zranione. W przypadku, gdy postanowiliśmy przewieźć kota, psa lub fretkę trzeba zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę i wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny mieć dokument tożsamości wydany przez weterynarza. Spis weterynarzy uprawnionych do wydawania dokumentów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak trasa i data przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Listę przewoźników uprawnionych do transportu zwierząt można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można przewozić samochodem, jeżeli posiadamy właściwy przenośnik. Do transportu zwierza warto używać różnego rodzaju klatek, torb czy mat ochronnych. W wyborze przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.