(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

hiundai i30cw (Nr 5269022)

Marka i model:

hiundai i30 cw

Waga w kg (łączna):

1430

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 647.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Otterfing

12 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Kruszyn

13 lis 2019


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta uwidacznia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy pamiętać także, że faktyczna masa przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.