(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Holandia-->elblag (Nr 6378718)

Waga w kg (łączna):

150

Typ usługi:

Tylko transport

Dystans: 1188.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Noord-Brabant, Berghem

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Elbląg

Termin elastyczny


Przeprowadzki

            Wyprowadzka jest pozornie nieprostym oraz długotrwałym procesem, mimo to, gdy właściwie ją obmyślimy, powinna przejść bez dużych kłopotów.

            Na początek należy przeprowadzić selekcję posiadanych przedmiotów. Jeśli czegoś od kilku lat nie stosujemy lub jak jest zepsute, lepiej to zanieść komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż wozić z miejsca na miejsce. Do wkładania wszystkich mebli nadadzą się wytrzymałe pudła, które należy kupić lub podpytać o nie w pobliskim sklepie, który z reguły wyrzuciłby je na śmieci. Uzupełniająco oprócz pudeł, można wykorzystać worki na śmieci. Nie zapomnijmy, aby równomiernie porozkładać ciężar, np. rozdzielić segregatory na parę pudeł, aby bez wysiłku było je dźwigać. Opisanie każdego pudła uprości przy wypakowywaniu rzeczy i urządzaniu się w nowym domu. Wielkogabarytowe meble warto rozkręcić, żeby zapobiec uszkodzeniom, co ułatwi pracę przewoźnikowi. Gdy mamy materiały izolujące, np. jak folię strech, spróbujmy owinąć bardziej wrażliwe meble, a kiedy nie mamy folii, wówczas możemy zastosować pledy, pościel i zakleić normalną taśmę klejącą. Tymczasem drobne rzeczy zawińmy w papier lub ręczniki nim umieścimy w kartonie.

            Zlecając przewóz warto powiedzieć firmie transportowej o takich detalach, jak piętro załadunku i wyładunku, obecność windy, ewentualne utrudnienia w podjeździe pod budynek. Koniecznie warto poinformować, jeśli pojawiają się szczególne zasady odnoszące się do konkretnych przedmiotów.

            Najkorzystniejsze ceny przeprowadzek można uzyskać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, w której dużo specjalistycznych firm transportowych oferuje swoje usługi w obszarze transportu, z dodatkową opcją załadunku czy też rozładunku oraz chronienie waszego majątku.