(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-04-30 23:16

Honda (Nr 2648756)

Marka i model:

Honda African twin

Waga w kg (łączna):

230.00

Budżet zlecenia [€]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1409.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory oraz skutery to zwykle cenne towary, które wydają się dosyć ciężkie do zabezpieczenia podczas przewozu. Niełatwe - chociaż tylko na pozór. Poprawnie umocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas przewozu na naczepie, potrzebne będą cztery liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą tylko 2, ponieważ dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Istotne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu i między przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu sprzęt stale. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Fréjus, Francja

4 maj 2018

Adres i termin dostawy

Chichester, Wielka Brytania

Termin elastyczny