(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-01 09:27

HONDA

(Nr 2649256)
HONDA

Marka i model:

HONDA

Waga w kg (łączna):

250.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 875.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle oraz skutery to często drogie ładunki, które wydają się względnie trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - niemniej jednak tylko złudnie. Należycie zamocowany motocykl w 100% przetrzyma trasę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są zaledwie dwie, bowiem posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu i między przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motoru, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Gorzów Wielkopolski, 19-300, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Kungälv, Szwecja

Termin elastyczny