(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

honda (Nr 5212202)

honda

Marka i model:

XRV

Waga w kg (łączna):

230

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2933.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Lubuskie, Zielona Góra

1 sty 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

5 lut 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle kosztowne towary, które wydają się dość niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - jednakże jedynie na pozór. Prawidłowo przymocowany jednoślad na pewno przetrwa transport bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, potrzebne będą cztery taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą raptem dwie, bowiem posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.