(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda (Nr 5237010)

Honda

Marka i model:

Jazz

Waga w kg (łączna):

1555

Budżet zlecenia [€]:

800

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2354.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

31 paź 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Walencja, L'alfàs Del Pi

6 lis 2019


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu pojawia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Wypada nie zapominać również, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru wozu.