(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda (Nr 5237242)

Honda

Marka i model:

jazz

Waga w kg (łączna):

1555

Budżet zlecenia [€]:

800

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2354.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Walencja, L'alfàs Del Pi

6 lis 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu uwidacznia się często, jeśli nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Powinno się pamiętać również, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.