(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda (Nr 5633511)

Honda

Marka i model:

Honda Africa Twin 2016

Waga w kg (łączna):

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 2266.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Sycylia, Palermo

5 lip 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogocenne towary, które wyglądają na dość ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - niemniej jednak jedynie na pozór. Dobrze umocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas transportu na przyczepie, konieczne są 4 pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są zaledwie dwie, ponieważ dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i między transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.