honda (Nr 5824111)

honda

Marka i model:

honda

Waga w kg (łączna):

179

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2311.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Londyn

Od 22 cze 2020 do 30 cze 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Kadyks

Od 13 lip 2020 do 16 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle cenne towary, które wyglądają na dość niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - jednak jedynie na pozór. Prawidłowo zamocowany jednoślad w 100% przetrwa drogę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas transportu na naczepie, niezbędne są 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się motocykla. Ważne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie drogi, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niepewne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.