Honda (Nr 7352683)

Honda
Waga
Sztuk
Honda
Długość
220 cm
370 kg
1
Łączna waga:
370 kg
Dystans
1403 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Brighton And Hove, Brighton

Od 16 lip 2021 do 17 lip 2021

Adres i termin dostawy

Włochy, Liguria, Genua

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogocenne towary, które wyglądają na ogólnie nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - aczkolwiek jedynie pozornie. Dobrze przymocowany motocykl w 100% przetrwa trasę bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, potrzebne są 4 pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą tylko dwie, ponieważ mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach auta oraz między przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują także platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.