Honda (Nr 7614820)

Honda
Waga
Sztuk
Honda
Długość
186 cm
150 kg
1
Łączna waga:
150 kg
Dystans
7225 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Pakistan, Pendżab, Lahaur

Od 11 sie 2021 do 10 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Austria, Wiedeń, Wiedeń

Od 11 lis 2021 do 13 sty 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle cenne ładunki, które wydają się stosunkowo trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - chociaż jedynie złudnie. Właściwie umocowany pojazd w 100% przetrzyma transport bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas przewozu na naczepie, potrzebne są cztery taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są ledwie 2, ze względu na fakt, że posiadają one szyny udaremniające przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Istnieją także platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.