(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-07-23 23:10

Honda 125

(Nr 3003544)
Honda 125

Marka i model:

HONDA 125

Waga w kg (łączna):

128.00

Dystans: 1534.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory oraz skutery to często drogocenne ładunki, które wyglądają na stosunkowo trudne do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - chociaż tylko na pozór. Dobrze zamocowany motocykl na pewno przetrwa trasę bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na przyczepie, niezbędne będą cztery liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są tylko dwie, bowiem posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niepewne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Barcelona, 08008, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Paderborn, Niemcy

10 sie 2018