(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda @ 125 (Nr 7565978)

Honda @ 125
Waga
Sztuk
Honda @ 125
Długość
194 cm
120 kg
1
Łączna waga:
120 kg
Dystans
615 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Castelldefels

Od 17 mar 2021 do 18 mar 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kraj Basków, Arratzu

Od 18 mar 2021 do 22 mar 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogie towary, które wyglądają na względnie ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - chociaż tylko na pozór. Dobrze przymocowany motocykl na pewno przetrzyma drogę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, konieczne są cztery taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są jedynie 2, gdyż mają one szyny udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.