(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

HONDA 700 (Nr 5251402)

Marka i model:

HONDA SHADOW VT 700

Waga w kg (łączna):

210

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 270.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Orońsko

Od 18 lut 2020 do 29 lut 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Bestwina

Od 18 lut 2020 do 29 lut 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wyglądają na dość ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - aczkolwiek jedynie na pozór. Właściwie zamocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, obowiązkowe będą 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą raptem 2, bowiem dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu i między przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niepewne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.