(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

honda 750 (Nr 5689914)

honda 750

Marka i model:

honda 750

Waga w kg (łączna):

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 443.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Bydgoszcz

26 lip 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Sandomierz

30 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wyglądają na na ogół niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - aczkolwiek tylko na pozór. Prawidłowo umocowany motocykl na pewno przetrzyma transport bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie transportu na naczepie, niezbędne są 4 taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą wyłącznie dwie, ze względu na fakt, że mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu i między transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.