(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda 900 Bolero (Nr 4935726)

Honda 900 Bolero

Marka i model:

Honda 900 Boldor

Waga w kg (łączna):

265.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1338.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Zürich, Zürich

Od 8 paź 2019 do 9 paź 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Palma

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często kosztowne ładunki, które wyglądają na na ogół nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - wszakże jedynie złudnie. Bezbłędnie umocowany motocykl na pewno przetrzyma przewóz bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas transportu na naczepie, potrzebne są 4 taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są ledwie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niepewne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.