(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda Accord (Nr 6821598)

Honda Accord
Waga
Sztuk
Honda Accord 9 Gen. [restyling] (2015 - 2020) Sedan
Długość
489 cm
Szerokość
185 cm
Wysokość
146 cm
ok.
1729 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1729 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Meksyk, Dystrykt Federalny, Meksyk

Od 28 mar 2021 do 2 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 2 cze 2021 do 6 cze 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Trzeba pamiętać także, iż właściwa waga naczepy nie może przekraczać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru samochodu.