Honda Accord (Nr 7607028)

Honda Accord
Waga
Sztuk
Honda Accord 6 Gen. (1997 - 2002) Hatchback
Długość
459 cm
Szerokość
175 cm
Wysokość
143 cm
ok.
1417 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1417 kg
Dystans
3009 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 30 cze 2021 do 4 lip 2021

Adres i termin dostawy

Bułgaria, Област София-Град, Sofia

Od 4 lip 2021 do 11 lip 2021


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się często, jeśli nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Powinno się nie zapominać również, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.