(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda Africa Twin (Nr 5289558)

Honda Africa Twin

Marka i model:

Honda Africa Twin

Waga w kg (łączna):

260

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3341.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

30 lis 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wyglądają na dosyć trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - niemniej jednak jedynie na pozór. Prawidłowo zamocowany motocykl na pewno przetrwa transport bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku transportu na naczepie, konieczne są cztery pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie 2, bowiem dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Istotne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu oraz między przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motoru, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.