honda africa twin (Nr 5378046)

honda africa twin

Marka i model:

honda africa twin

Waga w kg (łączna):

220

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2045.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Wiedeń, Wiedeń

30 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Turcja, Izmir, Izmir

2 maj 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wyglądają na względnie trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - wszakże jedynie na pozór. Prawidłowo umocowany motocykl w 100% przetrzyma przewóz bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, niezbędne będą 4 liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są zaledwie dwie, bowiem mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Ważne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.