(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

honda africa twin (Nr 5399858)

honda africa twin

Marka i model:

honda africa twin

Waga w kg (łączna):

300

Liczba sztuk:

1

Dystans: 11280.00 km

Adres i termin nadania

Rosja, Kraj Nadmorski, Władywostok

30 lip 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hamburg, Hamburg

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogocenne towary, które wydają się ogólnie ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - aczkolwiek tylko złudnie. Poprawnie przymocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, potrzebne są cztery taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są tylko 2, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Ważne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją także platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.