Honda Africa Twin (Nr 5498784)

Marka i model:

Honda Africa Twin XRV650 1989

Waga w kg (łączna):

220

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

5

Dystans: 2508.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Salzburg, Salzburg

Od 22 sie 2020 do 30 sie 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogie towary, które wydają się dość niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - jednakże tylko pozornie. Właściwie zamocowany motocykl na pewno przetrzyma transport bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, konieczne są 4 liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą raptem 2, bowiem dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu oraz między przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.