(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

honda africa twin (Nr 5660067)

honda africa twin

Marka i model:

honda africa twin

Waga w kg (łączna):

240.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2447.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Opolskie, Nysa

Od 6 sty 2020 do 31 sty 2020

Adres i termin dostawy

Gruzja, Adżaria, Batumi

Od 7 sty 2020 do 9 lut 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często cenne towary, które wydają się ogólnie trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - niemniej jednak tylko pozornie. Bezbłędnie umocowany motocykl na pewno przetrwa drogę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, konieczne będą 4 pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą ledwie 2, gdyż posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją także platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.