(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda Àfrica twin (Nr 5666487)

Honda Àfrica twin

Marka i model:

Honda Àfrica twin

Waga w kg (łączna):

270

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3092.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Tona

Od 28 lip 2020 do 3 sie 2020

Adres i termin dostawy

Norwegia, Møre Og Romsdal, Alesund

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle cenne towary, które wyglądają na stosunkowo ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - chociaż tylko pozornie. Poprawnie przymocowany pojazd na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, obowiązkowe są 4 liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są raptem 2, gdyż posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu i między transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motoru, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niepewne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.