Honda Africa Twin (Nr 6926120)

Honda Africa Twin
Waga
Sztuk
Honda Africa Twin
Długość
240 cm
227 kg
1
Łączna waga:
227 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 1 kwi 2021 do 31 maj 2021

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Illinois, Chicago

Od 1 kwi 2021 do 31 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogie ładunki, które wydają się stosunkowo niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - niemniej jednak jedynie na pozór. Odpowiednio umocowany jednoślad w 100% przetrzyma trasę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, niezbędne będą cztery pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są ledwie 2, ponieważ mają one szyny udaremniające przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu i między przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.