Honda Africa Twin (Nr 7981790)

Honda Africa Twin
Waga
Sztuk
Honda Africa Twin
Długość
240 cm
227 kg
1
Łączna waga:
227 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Od 1 sty 2022 do 31 sty 2022

Adres i termin dostawy

Brazylia, São Paulo, São Paulo

Od 9 sty 2022 do 28 lut 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogocenne towary, które wydają się całkiem nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - wszakże jedynie pozornie. Poprawnie przymocowany motocykl na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku transportu na naczepie, obowiązkowe będą 4 pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą wyłącznie dwie, gdyż dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Istotne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.