Honda, africa twin (2 Stück) (Nr 5749626)

Honda, africa twin (2 Stück)

Marka i model:

Honda africa twin

Waga w kg (łączna):

260

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 1163.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

Od 10 wrz 2020 do 11 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Węgry, Budapeszt, Budapeszt

Od 12 wrz 2020 do 13 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często cenne ładunki, które wydają się ogólnie trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - jednakże jedynie pozornie. Prawidłowo zamocowany motocykl na pewno przetrzyma drogę bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas transportu na przyczepie, konieczne będą cztery pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą zaledwie 2, ponieważ mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Ważne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu oraz między przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują również platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niepewne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.