Honda Africa Twin adv (Nr 7529071)

Honda Africa Twin adv
Waga
Sztuk
Honda Africa Twin adv
Długość
170 cm
240 kg
1
Łączna waga:
240 kg
Dystans
781 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Castile And León, León

Od 3 sie 2021 do 5 sie 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 10 sie 2021 do 11 sie 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wyglądają na względnie trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - jednak tylko złudnie. Prawidłowo przymocowany jednoślad na pewno przetrwa transport bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są ledwie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu oraz między przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.