Honda Africa Twin CRF 1000 (Nr 5533303)

Marka i model:

Honda Africa Twin CRF 1000

Waga w kg (łączna):

255

Budżet zlecenia [€]:

350

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2117.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

28 maj 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hamburg, Hamburg

2 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj cenne towary, które wyglądają na dosyć niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Niełatwe - wszakże jedynie złudnie. Odpowiednio przymocowany pojazd w 100% przetrzyma drogę bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas transportu na przyczepie, potrzebne są 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie dwie, bowiem dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.