honda africa twin rd04 (Nr 6858018)

honda africa twin rd04
Waga
Sztuk
honda africa twin rd04
Długość
235 cm
235 kg
1
Łączna waga:
235 kg
Dystans
2988 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Bremen, Brema

31 mar 2021

Adres i termin dostawy

Grecja, Grecja, Grand

25 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogie towary, które wyglądają na względnie niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - wszakże jedynie złudnie. Poprawnie przymocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, obowiązkowe są cztery liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie dwie, gdyż posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i często nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.