Honda Africa Twin x 5 (Nr 7206723)

Honda Africa Twin x 5
Waga
Sztuk
Honda Africa Twin
Długość
240 cm
227 kg
5
Łączna waga:
1135 kg
Dystans
944 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Austria, Wiedeń, Wiedeń

Od 13 sie 2021 do 14 sie 2021

Adres i termin dostawy

Włochy, Toskania, Livorno

14 sie 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wydają się stosunkowo nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - jednak tylko na pozór. Odpowiednio umocowany pojazd na pewno przetrzyma trasę bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, potrzebne będą cztery liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie dwie, gdyż dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motoru. Ważne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu i między transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niebezpieczne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.