Honda Africa Twin, Yamaha T7 (Nr 5897691)

Marka i model:

Yamaha T7, Honda Africa Twin , KTM 690 Enduro, BMW GS 1200

Waga w kg (łączna):

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

4

Dystans: 2053.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

20 maj 2020

Adres i termin dostawy

Chorwacja, Żupania Dubrownicko-Neretwiańska, Dubrovniki, Vawkavysk, Provincia De Grodno, Belarús

25 maj 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj cenne towary, które wyglądają na na ogół nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - chociaż tylko pozornie. Bezbłędnie umocowany motocykl w 100% przetrzyma drogę bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, obowiązkowe będą cztery liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są tylko 2, bowiem posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją także platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.